HeAtH VšE O SmRtI

19. června 2008 v 16:15 | MrS.SaHrInQa |  HeAtH LeDgEr
Sice tohle nebude číst myslim že niqdo , protože je to dlouhý.....ale musela sem to sem dát ...zemřel taq mladý a prostě ... x( .... už to k němu patří ... x(
Dvaceti osmi lety australský herec Heath Ledger zemřel 22. 1. 2008 v úterý odpoledne tamějšího času. Příčinou jeho smrti je zřejmě předávkování prášky na spaní.
Nalezl jej správce domu, v luxusním bytě na Manhattanu, chtěl ho upozornit, že měl objednanou masáž. Bezvládné tělo herce, podle CNN, leželo nahé obličejem k zemi, kolem něj se našli rozsypané pilulky, zřejmě prášky na spaní. Hospodyně se snažila Ledgera probrat a poté zavolala lékaře, který po ohledání těla konstatoval smrt. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že se herec sám předávkoval léky na spaní, které měl předepsané lékařem. Policie je ale v případu opatrná a oficiálně zatím nepotvrdila, že by šlo o sebevraždu. Ani 24. ledna provedená pitva, neobjasnila jak přesně herec zemřel. Podle newyorského policejního šéfa potrvá ještě přibližně týden, než budou dokončeny toxikologické testy, které objasní způsob úmrtí. Podle nejnovějších oficiálních informací herec zemřel v důsledku dlouhotrvajícího fyzického vypětí na srdeční kolaps. Pochován byl 1.2.2008 v rodném Perthu.
I Jeho rodina ze západoaustralském Perthu odmítala, že by se zabil. Přikláněli se spíše k tomu, že šlo o nešťastnou náhodu, prohlásil jeho otec Kim Ledger. Již během noci, kdy nešťastná zpráva obletěla svět, se začaly u domu na Manhattanu objevovat svíčky, pohlednice a květiny, které tam umísťovali jeho fanoušci. Stejně tak se začaly objevovat u domu v jeho rodném Perthu. Heathova smrt vyvolala šok i v jeho rodné Austrálii. "Je to hrozná tragédie. Cítím s jeho rodinou," reagovala oscarová herečka Nicole Kidmanová. "Je tragické, že jsme ztratili jednoho z našich nejskvělejších herců v rozkvětu jeho života," uvedl australský premiér Kevin Rudd.
Ledger se v listopadu loňského roku rozešel se svou partnerkou rovněž herečkou Michelle Williamsovou, s kterou dva a půl roku žil a z jejichž vztahu vzešla nyní dvouletá dcera Matilda. Williamsová hrála Ledgerovu manželku v jednom z jeho nejúspěšnějších filmů, Zkrocené hoře, kde se s ním také seznámila. Za tuto roli byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara.

K jeho prvním opravdu velkým hollywoodským úspěchům patří film Patriot, kde si zahrál syna hlavní postavy, jenž ztvárnil herec Mel Gibson. Heath hrál i hlavní roli např. ve filmu Příběh rytíře, který se natáčel i v Praze, zazářil i v Plesu příšer, Kletba bratří Grimmů či snímku Casanova. Jeho bohužel poslední rolí je zločinec Joker a protivník Batmana ve snímku Temný rytíř, filmu který se letos v českých kinech určitě objeví, nenechte si ho ujít. Doufám že trhne rekord v návštěvnosti, bylo by to asi největší poděkování za jeho filmy.
Podle deníku New York Times se Heath Ledger, v posledních měsících, v několika jeho rozhovorech, vyjádřil o nespokojenosti se svým životem. "Cítím, že jen mrhám časem, protože se stále opakuji," řekl New Yorskému deníku v listopadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama