OrLaNdO

19. června 2008 v 16:43 | MrS.SaHrInQa |  OrLi BlOoM
Do roku 2001 téměř neznámé jméno. Poté známe po celém světě. Jedna z hlavních postav trilogie Pána prstenů za sebou nemá příliš moc filmů, ale to se asi brzy vše změní. Je mladý a je teprve na začátku své cesty a už má za sebou nělikok trháků.

Narodil se 13. ledna v roce 1977 Canterbury, v Anglii. Má o dva roky mladší sestru Samanthu. Otec jim zemřel, když byli Orlandovi pouhé 4 roky.Mladý Orlando od dětství toužil po tom, stát se hercem. Odjej do Londýna a začal vystupovat v National Youth Theatre. Vydržel s nimi dva roky. Přesně do té doby, než získal stipendium na hereckou školu British American Drama Academy. K filmu se dostal po vystupování ve hře "A Walk in the Vienna Woods".

Jeho první role před kamerou byla ve filmu "Wilde" v roce 1997. Kde hrál např. s tehdy ještě neznámým Jude Law (Nepřítel před branami, AI a Road to Perdition). To bylo po dokončení první herecké školy. Poté šel studovat ještě na "Guildhall School of Music and Drama", opět v Londýně. Opět mohl ukazovat své herecké výkony na divadelních prknech.

Poté, v roce 1999 před dokončením studií, se snažil získat roli v připravované trilogii "Pána prstenů" (The Lord of the Rings). Původně měl zájem o roli Faramira, která se objevuje v druhém díle - Dvě věže. Ale poštěstilo se mu a mohl se sejít, po mnoha konkursních řízeních, s režisérem Peterem Jacksonem. Ten mu nabídl jednu z hlavních rolí "Legolase Greenleafa". Samozřejmě neodmítl.

Po 18ti měsících příprav (ježdění na koni a střílení z luku) a natáčení prvního dílu "Pán prstenů - Společenstvo prstenu" si zahrál menší roli ve filmu "Černý Jestřáb sestřelen" (Black Hawk Down) společně s Joshem Hartnettem a Ewanem McGregorem.

Poté se vrhnul na natáčení druhého dílu Pána prstenů - Dvě věže (2002). A zase si mezi díly Pána prstenů odskočil zahrát v dalších filmech. První "Ned Kelly" v roce 2003. Zahrál si jednu z hlavních rolí jako Joe Byrne. Další "Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly" (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) ve stejném roce a do třetice film "The Calcium Kid". Pka již začal opět natáčet třetí díl s podnázvem "Návrat krále". Na rok
2004 má připravený film "Troy", kde hraje například Brad Piit a na rok 2005 film "Elizabethtown" pod vedením režíséra Camerona Crowena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crazy-Nut* -> SBčko Crazy-Nut* -> SBčko | Web | 19. června 2008 v 21:36 | Reagovat

Jůů Orlando je moc krásnej =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama